Slide background Wysoka jakość wody gwarancją zdrowego życia!

Szybka poprawa właściwości fizyko-chemicznych wody

Dutrion

 

Chlorine dioxide zwany dwutlenkiem chloru dzięki swoim właściwościom utleniającym sprawnie neutralizuje niekorzystne sole zawarte w wodzie „surowej” wpływające na pogorszenie właściwości fizykochemicznych wody. Do takich soli zaliczamy sole manganowe, nadmanganowe, żelazowe czy siarkowe. Usunięcie tych soli sprzyja łatwiejszemu rozpuszczaniu się witamin, białek, minerałów, leków weterynaryjnych oraz przeciwdziała zbrylaniu się osadów organicznych i nieorganicznych co utrudnia powstawanie szkodliwego dla zwierząt biofilmu. Produkt jest bezpieczny dla urządzeń i pomp dozujących, nie powoduje korozji.

 

Dzięki swoim właściwościom i skutecznym mechanizmom działania, dwutlenek chloru jest z powodzeniem wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu gdzie szczególne znaczenie dla odniesienia sukcesu ma wysokiej jakości woda.

Jakość wody jest determinantą życia i sukcesu dla ludzi, zwierząt i roślin.

Dutrion bardzo szybko zyskał akceptację na całym świecie między innymi wśród rolników, hodowców zwierząt i lekarzy weterynarii. Dwutlenek chloru pomaga oczyścić wodę surową z substancji niekorzystnie wpływających na jakość wody przeznaczonej do picia i nawadniania. Nie wytwarza produktów ubocznych, co chroni środowisko.

Dwutlenek chloru nie powinien być porównywany ani mylony z chlorem, przede wszystkim ze względu na swoje odmienne działanie.

W przypadku dwutlenku chloru, transfer atomów tlenu powoduje utlenienie. Jony chlorkowe nie biorą aktywnego udziału w reakcji, dzięki czemu podczas stosowania produktu Dutrion nie pojawia się bardzo ostry, gryzący i nieprzyjemny zapachDutrion nie zmienia również smaku i zapachu wody, która jest podawana zwierzętom lub stosowana do nawadniania roślin.

Kolejną zaletą dwutlenku chloru w porównaniu z innymi środkami odkamieniającymi i utleniającymi jest niska moc utleniająca w połączeniu z wysoką zdolnością utleniania. Połączenie niskiej mocy i wysokiej zdolności utleniania sprawia, że Dutrion jest bezpieczny i łatwy w wykorzystywaniu w różnych zastosowaniach, w szczególności w żywieniu zwierząt i akwakulturze.

W przeciwieństwie do innych środków utleniających, dwutlenek chloru jest bardzo skuteczny zarówno w niskich i wysokich temperaturach, a także w wysokich wartościach pH (najlepsza skuteczność w szerokim zakresie wartości pH -4-10). Jego działanie jest odmienne od działania chloru, ponieważ nie wpływa na wartość pH.  Dutrion nie wpływa również na korozję materiałów rurociągowych i pomp dozujących.

Aspekty działania dwutlenku chloru:

  • Nie wymaga użycia skomplikowanych i drogich  maszyn, czy innych urządzeń, wystarczy 15-20 minut na przygotowanie roztworu, który dezaktywuje niekorzystne sole występujące w wodzie i nie dopuści do zalegania ich w rurociągach.
  • Ułatwia rozpuszczanie różnych substancji w wodzie.
  • Działa przez kilka godzin, a jego nadmiar zmienia się w chlorek sodu.
  •   Jest bardzo silnym utleniaczem ale przyjazny dla środowiska, nie pozostawia w wodzie niepożądanych i często szkodliwych produktów ubocznych.
  • Skutecznie usuwa z wody surowej niekorzystne sole manganowe, nadmanganowe, żelazowe, czy siarkowe.
  • Jest środkiem łatwym i bezpiecznym w transporcie
NSF International

Produkty Dutrion posiadają Certyfikat NSF/ANSI 60!

Organizacja NSF została założona w 1944 roku. Misją NSF jest globalna ochrona i poprawa zdrowia ludzkiego. Jako niezależna, akredytowana organizacja, rozwija standardy, testuje i certyfikuje produkty i systemy.

Certyfikacja NSF / ANSI Standard 60 zapewnia, że produkt jest bezpieczny do stosowania w wodzie pitnej.