Slide background Wyższa przyswajalność substancji odżywczych
Slide background Wysoka wydajność produkcyjna

Szkółki ogrodnicze

W przypadku szkółek ogrodniczych znajdujących się na powietrzu, nawożenie znacznie przyśpiesza wzrost biofilmu. Większość hodowców jest oswojona z obecnością biofilmu w ich nawozach. Pokryta śluzem warstwa jest postrzegana jako linia rozdzielająca. Wzrost warstwy biologicznej nie jest ograniczony do linii nawożącej, jest także powszechny w czystej linii wodnej, chociaż zazwyczaj w nieco mniej dramatycznej ilości.

 

Podczas rocznej produkcji w systemie nawadniania, który przechwytuje spływ powierzchniowy do stawu w celu ponownego użycia, uporczywym problemem stało się zatykanie linii kroplujących z powodu nagromadzonego biofilu. Stała kontrola linii i wymiana zapchanych emiterów wzrosła do nadzoru w pełnym wymiarze godzin przez dwóch pracowników. Zastosowanie dwutlenku chloru wyeliminowało ten problem i obecnie potrzebna jest minimalna uwaga, aby linie działały poprawnie.

Należy być świadomym różnorodności produktów zawierających dwutlenek chloru: przykłady pól w Meksyku wykazały dodatkowe korzyści z używania Dutrion zawierającego aktywne cząsteczki dwutlenku chloru. Dutrion na pierwszy rzut oka wydaje się podobny do innych produktów zawierającymi dwutlenku chloru np: w porównaniu do generatorów używających ciekłego sodu z aktywatorem (wersja dwóch produktów, które trzeba połączyć). Jednak różnica jest ogromna jeśli chodzi o aktywność, bo tak zakwaszony chloran sodu (ASC) lub stabilizowany dwutlenek chloru są mało aktywnym i mało skutecznym dwutlenkiem chloru.

 

Pamiętajmy, że biofilm jest odpowiedzialny za 90% zanieczyszczeń mikrobiologicznych w linii wody! 

 

W szkółce ogrodniczej w Kalifornii zaczęły być wykonane zastrzyki z dwutlenku chloru w celu poprawy wydajności i ochrony z bardzo dobrym skutkiem.